Diğer Banka işlemleri

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalardan kart almak için farklı yöntemler denenebilir. Eğer bankalarda mevduat hesabınız varsa rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz. Bankalar öğrenci, ev hanımları ve işsizlere gelir belgesiz düşük limitlerde kredi kartı imkanı sunabilmektedir. Fakat düşük limitle de olsa kredi kartı verirken birden fazla şart aranabilmektedir. Bankalar her daim kendilerini garanti alırlar. Dolayısıyla kredi kartı veya kredi ürünleri ile ilgili talepte bulunduğunuz zaman gelir belgesi talep edilir.

Dolayısıyla gelir belgesi şartı olmadan kredi kartı almak için ödemelerinizi yapabileceğinize dair teminat vermeniz gerekir. Genel itibariyle bu tarz durumlarda Findeks puanı yüksek olan kefil yöntemiyle başvuru yapılabiliyor. Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz bankaların kredi kartları hakkında bilgi alarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar sayesinde sizde kredi kartı başvurusu yaparak bankaların vermiş olduğu kredi kartı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’de normal şartlarda çalışanlar için maaşının 4 katına kadar limit tanınabilmektedir. Peki çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar yada Gelir belgesiz kredi kartı hangi bankalara başvurulabilir hemen listeleyelim.

 • Akbank,
 • Denizbank
 • Enpara
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • ING Bank,
 • İş Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Anadolu Bank,
 • Şekerbank,
 • QNB Finansbank,
 • Odeabank,
 • Alternatif Bank vb.

Bu bankaların dışında da hizmet veren bir çok bankadan kredi kartı talebinde bulunulabilir. Fakat, burada en önemli husus ve kriter, başvuru yapacak kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır.

Kredi notu yüksek olan başvuru sahiplerinin ödemeyle ilişkin gerekli şartları sağlıyor olabilmesi durumunda her bankadan kredi kartı alabilir. Ancak kredi notu düşük olması durumunda bu kişilerin kredi kartı çıkartabilmesi ancak blokeli kredi kartı şeklinde olabilmektedir. Ayrıca gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için bankalar sizden birçok farklı prosedürü yerine getirmenizi isteyebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi kartı başvuru şartları yüksek limit kredi kartlarına göre daha sınırlıdır. Bankalar müşteri kazanmak ister ve kredi kartı başvurusu yapan kişileri genelde geri çevirmek istemezler. Çünkü kredi kartları ve kredi kullanan kişiler bankalara önemli bir gelir kaynağı sağlamaktadır. Gelir belgesiz kredi kartı almak vatandaşlardan aranan başlıca şartlar şu şekildedir;

 • 18 yaşından büyük olunması, eğer 18 yaş altındaysa veli veya vasisin imzası,
 • Kredi notunun yüksek olması,
 • Kredi kartı limitinin düşük limitli başvuru,
 • Başvuru yapacağınız bankanın müşterisi olmak.

Gelir belgesiz kredi kartı almak isteyen kişilerde aranan temel şartlar bu şekildedir. Saymış olduğumuz şartlardan en önemlisi ise kredi notudur. Eğer kredi notunuz risk grubu arasında yer alıyorsa bu durumda yapacağınız başvuru ya reddedilir yada farklı şartlar istenebilir.

Örnek 18 yaşından küçük öğrenciler gelir sahibi olmadıklarından dolayı gelir belgesiz kredi kartı alabilirler. Günümüz şartlarında öğrenciler için gelir belgesiz kredi kartı imkanı sunan bankalar bulunmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Gelir belgesiz kredi kartı için kredi notu yukarıda da belirttiğimiz üzere en önemli konulardan bir tanesidir. Kredi notu, bankalarda yapmış olduğunuz işlemler ve bu işlemler sonucunda ne kadar riskli olup olmadığınız sayısal verilerle tanımlayan sistemdir. Örnek geçmiş dönemde kullanmış olduğunu kredi ürünü veya kredi kartı kullanımlarınızda eğer ciddi şekilde geciktirmeler olmuşsa kredi notununuz da o yönde riskli sınıfına girmiş olabilir.

Özellikle bankalara yapacağınız başvurularda kredi veya kredi kartı olsun başvurunuzun onaylanabilmesi için 1200-1900 arasında bir kredi notunuz olması durumunda rahatça kredi kartı çıkarabilirsiniz.

Ancak kredi notunuzun risk grubu arasında bulunması halinde güncel gelir durumunuza bakılabilir ve sizden gelir beyanı için belge isteyebilirler. Kredi notunuzun düşük olması durumunda gelir belgesiz kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Kimler Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alabilir?

Bankalar kredi kartına başvuru yapan gelir belgesiz kişiler için her banka farklı prosedür uygulayabilir. Kredi kartı günümüzde nakit paradan daha fazla kullanılmakta olup hemen hemen herkesin cebinde 1 tanede olsa bulunmaktadır. Ancak düzenli bir geliriniz yok ve kredi kartı çıkartmak istiyorsanız gelir belgesiz kredi kartı çıkarmak için bankaların sunmuş olduğu kampanyalardan istifade edebilirsiniz.

Gelir belgesizi kredi kartı genellikle:

 • Öğrencilere,
 • Ev hanımlarına,
 • Sigortasız çalışanlara ve
 • Esnaflara

verilmektedir. Ancak bankalar bu kişilere kredi kartı tanımlarken düşük limitler vermektedir. Ayrıca bu kartlardan yararlanabilmeniz için farklı şartlar aranabilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu için birden fazla alternatif yolla başvuru yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, öncelikle müşterisi olduğunuz bankalar üzerinden kredi kartı başvurusu yapmanızdır. Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz yöntemler;

 • İnternet bankacılığı,
 • Mobil bankacılık,
 • Çağrı merkezi ve
 • Banka şubeleri

aracılığıyla yapabilirsiniz. Tabi her bankanın kendi prosedürü olabileceğinden dolayı başvuru yöntemleri de değişebilir. Bu sebeple çalışmış olduğunuz bankadan kredi kartı başvurusu yapmanız bir adım daha önde olmanıza olanak sağlar.

Ayrıca banka şubelerinden gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapmanız mümkün. Banka şubesine gittiğinizde müşteri temsilcisiyle bire bir görüşerek gelir belgesiz kredi kartı alma imkanınız olabilir.

Sigortasız Çalışanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

İşsizlere kredi kartı veren bankalar kredi kartı başvurunuzu değerlendirirken daha önceki kredi ürünleri veya kredi kartı kullanımlarınızdaki ödeme performansınıza ve kredi notunuza bakara kredi kartı verir. Düzenli olarak kullanmış olduğunuz banka üzerinden yapacağınız kredi kartı başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir. Sigortasız çalışanlara kredi kartı verildiğinde düşük limitler tanımlanmaktadır. Tanımlanan bu düşük limitli kredi kartı ödemelerini düzenli bir şekilde yapmanız durumunda 6 ay gibi bir zaman diliminde kart limitiniz yükseltilebilir.

Bankalar müşterilerinin almış oldukları hizmet sonucunda ödemelerin yerine getirilmesini ister. Ödeyebileceğinizden emin olduktan sonra kredi kartı verirler ve bunun içinde gelir belgesi talep etmektedirler. Fakat gelir belgesiz ve çalışmayan kişilerde yukarıdaki başlıkta belirtmiş olduğumuz farklı prosedürler ve şartlar aranabilmektedir.

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İnternetten kredi kartı başvurusu için çalışmış olduğunuz bankaların web sitesinden başvuru yapmanızı öneririz. Ayrıca tüm bankaların internet siteleri üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkün.

Bankalardan gelir belgesiz kredi kartı başvurusu içinde yine aynı şekilde bankaların internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartı başvuru aşamasında;

 • T.C. kimlik numarası,
 • Cep telefonu numarası,
 • Ortalama aylık gelir,
 • Güvenlik kodu ve
 • Adres bilgileri,

Gibi bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda başvurularınızı yapabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi kartı ile ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için konumuzun altında bulunan yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Gelir Belgesiz kredi kartı çıkarılabilir mi?

Gelir belgesiz kredi kartı çıkartabilmek için her bankanın prosedürü farklı olmakta olup en önemli kriter ise kredi notudur.

Öğrencilere kredi kartı veriliyor mu?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır.

Gelir belgesiz kredi kartı limiti

Gelir belgesiz kredi kartı limitleri genelde düşük olmakta olup ortalama 2.000 TL civarıdır.

Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz yazılardan bazıları;

Yanlış Hesaba Yatırılan Para Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Günlük Fast Limiti Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu