iptal işlemleri

Hepsiburada Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Hepsiburada sipariş iptali yapmak isteyenler bu yazımızdaki adımları takip ederek iptal işlemlerini yapabilirler. Hepsiburada.com web sitesinden yapılan alışverişlerle ilgili olarak iptal ve iade koşullarını da aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Hepsiburada Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Hepsiburada Sipariş İptali Nasıl Yapılır?
Hepsiburada Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Hepsiburada’dan yaptığınız alışverişinizi iptal etmek istiyorsanız, sipariş sonrasında “Siparişlerim” bölümünden iptal seçeneği üzerinden iptal edebilirsiniz. Ancak işleme alınan sipariş ile ilgili ise iptal seçeneği değil “iade” talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için ise yine siparişlerim bölümünden iade seçeneğini seçerek iade işlemi başlatabilir ve onaylanması sonucunda paranızı iade alabilirsiniz.

Hepsiburada sipariş iptali sonrası para iade edilir mi?

Hepsiburada’da sipariş iptali yapmanız sonrasında eğer iptal talebiniz onaylanırsa ödemeniz 1 gün içerisinde hesabınıza iade edilir. Hepsiburada aracılığıyla yapmış olduğunuz alışverişin iptali sonrasında ödeme tutarını alışverişte kullandığınız kartınıza iade eder. Yapılan işlem taksitli bir işlem olması durumunda ise seçilen ay kadar taksitle iade edilir.

Hepsiburada Sipariş Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Hepsiburada üzerinden yapmış olduğunuz alışveriş sonrasında adres değişiklik yapmak isterseniz, yada yanlış adres girişi yaptıysanız, bununla ilgili olarak siparişlerim bölümüne gelerek adres değişikliği yapmanız gerekir. Ancak bu işlemi siparişiniz kargoya verilmeden önce yapmanız gerekmektedir.

Hepsiburada Siparişimi İptal Etti

Hepsiburada üzerinden yapmış olduğunuz alışveriş sonrasında siparişiniz otomatik iptal edildiyse, bunun bir çok nedeni olabilir. Almış olduğunuz ürünle ilgili olarak tedarikçide yaşanan stok sorunu, satıcı ile hepsiburada arasında yaşanan anlaşmazlık gibi bir çok sorun olabilir. Diğer yandan kredi kartı / banka kartı ile ilgili ödeme esnasında yaşanan bir sorun nedeniyle de Hepsiburada siparişi iptal etmiş olabilir.

Sitemizde daha önce açmış olduğumuz bazı konulardan başlıklar;

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Hepsiburada Sipariş İptal Edilebilir mi?

Hepsiburada üzerinden yapmış olduğunuz alışverişi iptal etmek isterseniz, alışverişin hemen sonrasında siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz.

Hepsiburada Para İadesi Kaç Günde Yapıyor?

Hepsiburada aracılığıyla yaptığınız siparişin iptali sonrasında paranız 1 gün içerisinde alışverişi yapmış olduğunuz karta iade edilir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu