Diğer Banka işlemleri

Ziraat Bankası ATM Para Sıkışması

Ziraat Bankası ATM Para Sıkışması, Ziraat Bankası ATM para yuttu ne yapmalıyım diye araştırma yapıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızdan istifade edebilir ve ATM’de sıkışan paranızı geri alabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM paramı yuttu diyorsanız ve ATM üzerindeki ekran ana ekrana döndüyse hiç zaman kaybetmeden bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. ATM’de bulunan kartınızı alıp Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz durumunda paranız iade edilecektir. Durumu bildirirken tarih ve saat olarak ta notunu almayı unutmayın.

Bildiğiniz üzere genel itibariyle bankamatikler insanların çokça bulundukları cadde ve sokaklarda yada şubelerin içerisinde bulunmakta. Şube içerisinde sıkışan paranızı, banka güvenliğine bildirerek yardım talebinde bulunabilir ve paranızı iade alabilirsiniz. Fakat şube dışında farklı alanlara konumlandırılmış olan ATM’ler üzerinden sıkışan paranızla ilgili olarak ziraat bankası müşteri hizmetlerine durumu iletmeniz gerekir. ATM’ler üzerinden yapacağınız para çekme limitleri bulunmakta olup ATM üzerinden para yatırma konusunda da limit bulunmaktadır.

Ziraat ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası ATM Para Sıkışması
Ziraat Bankası ATM Para Sıkışması

444 00 00 veya 0850 222 00 00 numarasını aradığınızda sesli karşılama menüsü üzerinden size hangi konuda yardımcı olabilirim dediğinde “ATM paramı yuttu müşteri hizmetleri” diye söylemenizle birlikte sizi müşteri hizmetlerine bağlayacaktır.

Ziraat bankası müşteri hizmetleri temsilcisine durumu izah ettiğinizde ATM cihazı üzerinden gerekli araştırmalar yapılır ve ATM üzerinde çıkan fazla paranız iade edilir. Talebiniz sonrasında 2-3 iş günü içerisinde işlemler devam ederek sonuçlanır. Bu hafta duruma ve yoğunluğa bağlı olarak 1 haftaya kadar da çıkabilir. 1 hafta geçmesine rağmen paranız hesabınıza yatırılmadıysa bankanızla tekrar iletişime geçmelisiniz.

Ziraat Kartı İle Farklı Bankanın ATM’sinde Para Sıkışması

Çoğunlukla ortak ATM’lerde ziraat kartı kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın ortak atm’leri ise Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Emlak Katılım bankaları şeklinde olup bu bankalar üzerinden yapacağınız para çekme işlemlerinde veya para yatırma gibi işlemlerde ücret kesimi sağlanmaz ve ücretsizdir. Bunun dışındaki tüm ATM’lerde ziraat bankası kartınızla işlem yapabilmeniz mümkün. Farklı bankaların ATM’sinde paranızın sıkışması durumunda ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz gerekecektir. Ziraat bankası tarafından ilgili bankaya durum aktarılır ve ATM’de sıkışan paranın iadesinin yapılması sağlanır.

Ziraat Bankası ATM’sine Sıkışan Parayı Nasıl Alabilirim?

Ziraat Bankası ATM’lerinde sıkışan parayı çağrı merkezini arayarak yada şubeye giderek iadesini talep edebilirsiniz.

Ziraat ATM Parayı Yutarsa Ne Yapılmalı?

444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak yada sıkışan para eğer bir şubenin ATM’siye aynı şubeye giderek sıkışan paranızın iadesini talep edebilirsiniz.

Sitemizde daha önce açmış olduğumuz ilginizi çekebilecek konular;

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu