EFT işlemleri

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?, A bankasından B bankasına para transferi yapıldığında EFT işlemi yapılmış olmaktadır. EFT para transferi yapabilmek için bankaların açıl olduğu saatler içerisinde yapabilmektesiniz. Yani bankalar tarafından belirlenen EFT saatleri içerisinde bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu nedenle 7.000 TL altında olan bağışlarınızı FAST ile 7/24 gönderebilirsiniz, ancak 7.000 TL üzerinde yapacağınız işlemler EFT işlemi olacağından dolayı mesai saatleri içerisinde göndermeye özen göstermelisiniz. EFT işlem saatlerinin yanı sıra bankalarda EFT gönderim limitleri de bulunmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası günlük EFT limiti her bireysel ve kurumsal müşteriler için değişkenlik gösterebilmektedir. Normal şartlarda bireysel müşteriler için ziraat bankası eft limiti 50.000 TL’dir. Buda ziraat bankası müşterilerinin günlük olarak 50.000 TL’den fazla EFT yapamayacağı anlamına gelir. Eğer 50.000 TL üstünde bir para transferi yapmak istiyorsanız bununla ilgili alternatif yolları aşağıdaki başlığımızdan öğrenerek EFT limitinizi arttırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eft Limiti Nasıl Arttırılır?

Ziraat bankası müşterilerinin hesaplarını güvenli tutmak amaçlı belirli EFT limiti belirlemektedir ve bu nedenden dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Ancak yüklü miktarda para transferi yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek EFT limiti arttırma işlemini yapabilirsiniz.

  • Ziraat bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 yada 444 00 00 numarasından arayarak günlük EFT veya havale limitini arttırmak istediğinizi söyleyerek limit arttırımı yapabilirsiniz.
  • Ziraat bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinden EFT limitinizi arttırmak istediğinizi belirtmeniz durumunda Ziraat Bankası günlük para gönderim limiti 250.000 TL olarak ayarlanabilmektedir. EFT limit gönderim limitiyle ilgili olarak artış yapılıp yapılamayacağıyla ilgili banka belirleyecektir. Diğer yandan yüklü miktarda para transferi yapmak için günlere bölerek para transferini gerçekleştirebilirsiniz.

EFT ve Havale İşlem Kısıtlama ve Limitleri

EFT işlemini bankaların çalışma saatleri içerisinde belirlenen EFT saatlerinde gönderebilirken, Havale işlemlerini ise 7/24 yapabilirsiniz. Havale, örnek verecek olursak; Ziraat bankası hesabınızdan başka bir ziraat bankası müşterisine para transferi yapmaktır. EFT ise farklı bankalara para gönderimi yapılan işleme söylenir. Yapılan Havale işlemleri hızlı bir şekilde karşı tarafın hesabına ulaşırken, EFT ile gönderilen para ise Merkez Bankası onayına sunulmasından sebep, yarım saat kadar sürebiliyor hesaba yansıması. Eğer ev, araba, gayrimenkul satışını noter üzerinden yapacaksanız, paranız hesabınıza yansımadan kesinlikle satış vermeyiniz. EFT işlemi sırasıyla onaylandığından dolayı, yapılan EFT işlemi sırası gelmeden parayı gönderen kişi para çıkışı olmadan iptal edebilir. Ancak gönderilen para sizin hesabınıza yansıması durumunda karşı taraf herhangi bir iptal vs gibi işlem yapamaz.

EFT işlemleriyle ilgili olarak bankalar günlük EFT limiti koymaktadır. Bankalar her müşterisi için farklı EFT limiti kullansa da genel olarak Ziraat bankası günlük EFT limiti 50.000 TL’dir. Bu rakamın üzerinde para transferi yapmak istiyorsanız banka şubelerine veya ziraat bankası çağrı merkezini arayarak Ziraat Bankası Eft limiti arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Yapacağınız başvuru banka tarafından onaylanması durumunda hemen arttırılarak kullanımınıza sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu