Diğer Banka işlemleri

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Düşürme

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Düşürme ile ilgili olarak bu yazımızda size rehber olması açısından bilgi bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı kullanan vatandaşlar nakit çekim veya harcamalarında ek limite ihtiyaç duyabilmektedir. Limiti yetersiz gelen ziraat müşterileri Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma ile ilgili talepte bulunabiliyorlar. Eğer daha öncesinde limit arttırma talebinde bulunmadınız ve bu talebi nasıl oluşturacağını bilmiyorsanız, aşağıda belirtmiş olduğumuz alternatif kanallar aracılığıyla limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Diğer yandan aynı kanallar aracılığıyla Ziraat bankası kredi kartı limit düşürme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Düşürme
Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Düşürme

Kredi kartı limit arttırmak isteyen müşteriler ziraat mobil kredi kartı limit arttırma işlemi yaparak başvuruda bulunabilir. Diğer yandan ziraat bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numarasını arayarak kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunabilirler..

Ayrıca 444 00 00’ı arayarak yine aynı şekilde kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında talebiniz onaya gönderilir ve inceleme sonrasında en kısa sürede size dönüş yapılır.

Ziraat Mobil Uygulamasından Kredi Kartı Limit Arttırma


Ziraat mobil üzerinden; Ziraat bankası mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra Menü’ye dokunun ve ardından “Başvurular – Yeni Başvuru – Banka Kart Kredi Kartı – Limit Güncelleme Başvurusu” adımlarını takip ettikten sonra karşınıza eski limitinizle ilgili bir ekran çıkacaktır. Bu ekran üzerinde yeni talepte bulunmak istediğiniz limiti yazdıktan sonra ”Devam” butonuna dokunarak işleminizi sonlandırın. Ziraat bankası mobil kredi kartı arttırma başvurusu tamamlandıktan sonra banka tarafından incelenir ve size en kısa sürede dönüş sağlanır.


 Ziraat Bankası İnternet Şubesi Limit Arttırma

Ziraat İnternet Şubeden: Bankanın web sitesinden internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

  1. Başvurular
  2. Yeni Başvuru
  3. Kredi Kartı
  4. Kredi Kartı Limit Güncelleme
     

Yukarıda saymış olduğumuz adımları eksiksiz olarak takip ederek kredi kartı limit arttırma başvurunuzu internet şubesi üzerinden tamamlamış olursunuz. Yapacağınız başvuru değerlendirmeye alınarak en kısa sürede sonucu banka tarafından sizlere bildirilecektir.

Ziraat Bankası ATM Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası ATM’lerinden: Size en yakın ziraat bankası ATM’sine kartınızla giriş yaptıktan sonra;

  • Başvurular
  • Kredi Kartı
  • Kredi Kartı Limit Güncelleme

Menülerinden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz..

Ziraat Bankası SMS ile Limit Arttırma

Ziraat Bankası SMS ile Limit Arttırma; Hiç bir yere gitmeden oturduğunuz yerden bir SMS ile kart limitinizi arttırabilirsiniz. Banka sistemlerinde kayıtlı olan cep telefon numaranız üzerinden SMS göndermek için; Kartınızın son 6 hanesi, talep etmiş olduğunuz yeni kredi kartı limiti ve aylık gelirinizi 4757’ye SMS göndererek SMS ile kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Örnek; LIMIT 1234567890 15000 5000

SMS yoluyla yapacağınız limit başvurusunda mesaj içerisinde büyük harflerle LIMIT yazdıktan sonra bir boşluk kredi kartınızın son 6 hanesi, talep ettiğiniz kart limiti ve aylık gelirinizi 4757’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek olarak vermiş olduğumuz formatta SMS gönderdikten sonra banka en kısa sürede SMS’inize dönüş yapacaktır.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

BDDK tarafından belirlenen ve yasal mevzuatta açıkça belirtilen aylık gelirin 2 katına kadar kredi kartı limiti tanımlanabilir. Ancak daha önce kredi kartı kullanmışsanız bu durumda aylık belgelenebilir limitin 4 katına kadar limit tanımlanabiliyor. Yani aylık maaşınızın 5.000 TL olduğunu varsayacak olursak 5.000 TL X 2 = 10.000 TL olarak tanımlanır. 1 yıl sonrasında ise 5.000 TL x 4 = 20.000 TL olarak limit tanımlanabilmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Limit Düşürme

Ziraat Bankası kredi kartı limit düşürme yapma işlemleri için ise 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve müşteri temsilcisi aracılığıyla limit düşürme işlemini yapabilirsiniz. Ziraat mobilden kredi kartı limit düşürme işlemi için sırasıyla; Başvurular – Yeni Başvuru – Kredi Kartı – Kredi Kartı Limit Güncelleme adımından hem limit arttırma hem de limit düşürme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma talepleriniz bankalar tarafından incelemeye alınarak aylık geliriniz, kredi notunuz ve kredi siciliniz incelendikten sonra başvurunuz sonuçlanır.

Sitemizde daha önce açmış olduğumuz bazı konulardan başlıklar;

Ziraat Bankası ATM Para Sıkışması

Bir önceki yazımız olan Ziraat SRC Ücreti Mobil ve ATM'den Yatırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu